Aktualności

Przekaźniki półprzewodnikowe (Solid State Relays, SSR) firmy Celduc mają wiele zastosowań w różnych dziedzinach przemysłu i automatyki. Przekaźniki te, w przeciwieństwie do tradycyjnych przekaźników elektromagnetycznych, wykorzystują komponenty półprzewodnikowe do przełączania obwodów elektrycznych, co daje im pewne istotne zalety, takie jak większa niezawodność, brak części ruchomych, cicha praca i dłuższa żywotność.

przekaznik-ssr-1x25a-1f-bez-radiatora

Wszędzie tam gdzie wymagany jest pomiar tlenu w spalinach a jednocześnie koszty związane z tym pomiarem są bardzo ważne, proponujemy pomiar za pomocą sondy Lambda z branży automotive.

System sterowania obejmował: regulację temperatury w pięciu strefach za pomocą sterowników mocy Lumel, sterowanie wentylatorami mieszającymi za pomocą falowników ABB ACS580, sterowanie drzwiami oraz przenośnikiem taśmowym. Zastosowano sterownik Siemens SIMATIC S7-1500

System sterowania pracuje w firmie produkującej proszek jajeczny (albuminę). Głównym zadaniem systemu jest utrzymywanie zadanej wartości temperatury oraz wilgotności.

przemiennik częstotliwości

SINAMICS G120X to nowy przemiennik częstotliwości z popularnej rodziny napędów SINAMICS – zoptymalizowany pod kątem przemysłowych aplikacji w segmencie wody i ścieków, a także wentylatorów i pomp w automatyce budynkowej. Dzięki temu SINAMICS G120X jest pierwszym wyborem przy realizacji układów napędowych wentylatorów i pomp.

przetworniki ciśnieniaPrzetworniki ciśnienia, to urządzenia zamieniające fizyczną wielkość ciśnienia na sygnał elektryczny – cyfrowy lub analogowy. Dzielą się na przetworniki ciśnienia względnego, gdzie z reguły odniesienie stanowi ciśnienie atmosferyczne, przetworniki ciśnienia absolutnego, gdzie odniesieniem jest próżnia, przetworniki ciśnienia barometrycznego oraz przetworniki ciśnienia zróżnicowanego – tu odniesieniem jest dowolne ciśnienie.

Suszenie drewna to proces trwający od kilku do nawet kilkudziesięciu dni. W większości przypadków suszarnie ogrzewane są nagrzewnicami wodnymi; zdarzają się także suszarnie ogrzewane palnikami gazowymi lub olejowymi. Proces suszenia polega na utrzymywaniu zadanego klimatu (temperatura, wilgotność) z jednoczesną kontrolą wilgotności drewna.

System sterowania został wykonany dla firmy produkującej proszek jajeczny. Do systemu podłączone były czujniki, przetworniki oraz elementy wykonawcze z czterech zbiorników procesowych, podgrzewacza, oraz separatora. Największa ilość sygnałów powiązana była z grzybkowymi zaworami procesowymi, które występowały w ilości 40szt. System oprócz przygotowania produktu wg założeń technologicznych, zarządzał także procesem mycia, rozładunku oraz transportu produktu.

System rejestracji „SIGMA” zbudowany został w oparciu o 8-kanałowe karty pomiarowe o rozdzielczości 16-bit z komunikacją CANopen, jednostkę centralną sigmaPAC oraz dotykowy panel operatorski o przekątnej 9,7". Do systemu zostało podłączonych trzydzieści czujników temperatury oraz dziesięć czujników wilgotności.